Soltec i PIME łączą siły

Magazyny energii są naszą pasją. Z tego powodu tym bardziej miło jest nam poinformować o nawiązaniu współpracy z Polską Izbą Magazynowania Energii i Elektromobilności. Efektem będzie cykl szkoleń „Energy Storage Academy” skierowany do przedstawicieli administracji, przedsiębiorców, instalatorów i prosumentów.

Polska Izba Magazynowania Energii (PIME) powstała, aby wspierać i promować rozwój technologii magazynowania energii w Polsce. Celem organizacji jest stworzenie korzystnych warunków dla inwestycji w magazyny energii i poprawa bezpieczeństwa energetycznego.

Doświadczenie i wiedza członków PIME idealnie koresponduje z misją Soltec. Od ponad 15 lat dostarczamy wysokiej jakości rozwiązania do instalacji fotowoltaicznych, a od dekady aktywnie działamy w zakresie technologii magazynowania energii.  

13 kwietnia 2021 roku połączyliśmy siły i podpisaliśmy umowę o współpracy. Jesteśmy pewni, że ekonomiczno-prawna wiedza ekspertów PIME i nasze praktyczne doświadczenie w zakresie magazynów energii przełoży się na wysokiej jakości szkolenia.

Magazyny energii są naszą pasją. Rozwój tej technologii w Polsce - szczególnie w kontekście OZE - jest nieunikniony i może przynieść wiele korzyści. Zdajemy sobie jednak sprawę, że na polskim rynku jest w tej dziedzinie jeszcze wiele do zrobienia. Poza aspektami ekonomicznymi, barierą w rozwoju jest brak wiedzy. Z jednej strony jest to nieznajomość korzyści, jakie płyną z instalacji magazynów energii. Z drugiej strony to brak umiejętności praktycznych w zakresie doboru i instalacji tego typu rozwiązań wśród instalatorów. Tym bardziej cieszymy się, że możemy połączyć nasze doświadczenia z PIME i wspólnie dzielić się nimi z rynkiem– mówi Sebastian Lendzion, współzałożyciel Soltec

Rynek magazynów energii w Polsce za chwilę będzie przeżywał swój intensywny rozkwit. Wiele podmiotów nie jest jeszcze na to przygotowanych i potrzebują w tym zakresie wsparcia. Projekt Energy Storage Academy zrodził się z tej potrzeby. Chcemy wspierać merytorycznie instytucje i przedsiębiorstwa zainteresowane wdrażaniem oraz instalacją systemów akumulatorowych, co w szerszej perspektywie przyczyni się do zwiększania bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju elektromobilności w Polsce, a to z kolei może przynieść wiele korzyści dla środowiskadodaje Krzysztof Kochanowski, Wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Magazynowania Energii i Elektromobilności.

Magazynuj wiedzę z Soltec i PIME

Owocem współpracy PIME i Soltec będzie cykl szkoleń „Energy Storage Academy”. Podczas szkoleń uczestnicy poznają korzyści płynące z posiadania magazynów energii, zapoznają się również z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, poznają praktyczne i ekonomiczne aspekty instalacji oraz inwestycji w tego typu rozwiązania. Eksperci wyjaśnią kwestie prawne i przygotują potencjalnych inwestorów na rozwiązanie kwestii administracyjnych związanych z przygotowaniem inwestycji. Szkolenia poprowadzą zarówno specjaliści PIME i Soltec, jak i zewnętrzni eksperci zajmujący się praktycznymi oraz naukowymi aspektami w zakresie magazynowania energii.

Wszyscy  zainteresowani tematem magazynowania energii mogą liczyć na zastrzyk wiedzy jeszcze wiosną. Pierwsze szkolenia odbędą się on-line. Więcej informacji już wkrótce na stronach internetowych PIME oraz Soltec.

podpisanie umowy

Soltec i PIME łączą siły