Soltec na 3. miejscu na polskim rynku fotowoltaiki w 2020 roku!

Firma Soltec, jako jedna z wiodących firm branży, uczestniczyła w badaniu rynku PV. Według najnowszego Instytutu Energetyki Odnawialnej uplasowaliśmy się na podium pod względem mocy sprzedanych modułów fotowoltaicznych na polskim rynku fotowoltaiki w 2020 roku.

Już od 15 lat rozwijamy się w fotowoltaice i cieszymy się, że nasza praca oraz doświadczenie są doceniane przez Partnerów w całej Polsce. Miejsce na podium motywuje nas do dalszej pracy i rozwoju. 

Dane pochodzą z Instytutu Energetyki Odnawialnej, który co roku zaprasza do udziału w badaniu rynku firmy, które tworzą polską branżę fotowoltaiczną. Na tej podstawie powstaje część Raportu Fotowoltaiki w Polsce.

Najlepszy rok w polskiej fotowoltaice

Jak czytamy w Raporcie Rynku Fotowoltaiki w Polsce, rok 2020 był najlepszym w historii rozwoju polskiej fotowoltaiki, co udowadnia 4. miejsce naszego kraju pod względem przyrostu mocy zainstalowanej PV w Unii Europejskiej za 2020 r. Wyprzedziły nas tylko Niemcy, Holandia i Hiszpania. Zajęliśmy też wysokie, 13. miejsce na świecie pod względem przyrostu mocy - na koniec 2020 roku wyniosła 3936 MW, co oznacza 200% wzrost rok do roku. Na koniec pięciolecia 2016-2020 Polska uplasowała się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem tempa wzrostu mocy w fotowoltaice - wyniosło ono 114%, przy średniej unijnej 10,3%. 

Wspólnie budujemy rynek fotowoltaiki w Polsce!

Soltec na 3. miejscu na polskim rynku fotowoltaiki w 2020 roku!