Ogród Botaniczny PAN z magazynem energii od SOLTEC

Instalacja fotowoltaiczna wraz z magazynem energii została zamontowana na Budynku Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej Polskiej Akademii Nauk w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie (Powsin). Umożliwi ona zwiększenie autokonsumpcji i zasilenie rezerwowe wybranych odbiorów w laboratorium PAN.

Rolą Soltec w tym projekcie była dostawa komponentów oraz konfiguracja falowników i baterii litowych według wymagań klienta. Zastosowanie falowników hybrydowych wraz z magazynami energii stanowi innowacyjne podejście do instalacji fotowoltaicznych. Sterowanie magazynem energii pozwala realizować założone funkcje zasilania w budynku laboratorium.

Z jakich komponentów składa się instalacja w Ogrodzie Botanicznym, opowiada obecny na miejscu ekspert ds. Systemu Magazynowania Energii, Krzysztof Bukała:

- Instalacja dachowa o mocy 50 kWp, która została zamontowana na dachu PAN w konstrukcji trapezowej,  zbudowana jest z modułów w liczbie 2 x 62 sztuk. W instalacji użyto 2 falowniki hybrydowe Sofar Solar 20 kW oraz magazyn energii składający się z 4 stosów baterii Pylontech o łącznej pojemności 42,6 kWh, którego funkcją jest zasilanie rezerwowe we współpracy z generatorem prądotwórczym.

Firma Soltec chętnie angażuje się we wspólne projekty z partnerami biznesowymi. Wykonawcą instalacji w Ogrodzie Botanicznym PAN wyposażoną w magazyn energii była firma Integracja B2B.

Ogród Botaniczny PAN z magazynem energii od SOLTEC