Magazyny energii z rozwiązaniami hybrydowymi – szkolenie produktowo-techniczne:

OPIS SZKOLENIA:

Od początku 2022 roku zmiany prawa w funkcjonowaniu rynku prosumenckiego w Polsce spowodowały wzrost znaczenia rozwiązań technicznych dla instalacji on gridowych. Nowe regulacje współpracy z siecią energetyczną powodują, że dotychczasowy prosument będzie mógł uczestniczyć w rynku energii bezpośrednio lub pośrednio. Funkcje baterii programowane w falownikach hybrydowych stają się jednym z ważniejszych elementów transformacji rynku energii w Polsce i Europie. W trakcie szkolenia poznasz rozwiązania producentów baterii litowych i kwasowo-ołowiowych, ich główne parametry oraz warunki współpracy z falownikami hybrydowymi. Szkolenie składa się z dwóch części: prezentacji produktowej i części technicznej obejmującej pokaz wybranych produktów.

CZEGO DOWIESZ SIĘ PODCZAS SZKOLENIA?

 • Dowiesz się, jakich zmian rynkowych w 2022 r. możemy się spodziewać.
 • Poznasz szczegóły doboru baterii – parametry funkcjonalne baterii litowych i VRLA.
 • Dowiesz się, jak wygląda budowa i właściwości baterii VRLA i LFP.
 • Zobaczysz prezentację wybranych produktów baterii wysokonapięciowych i falowników hybrydowych (Sofar Solar).
 • Będziesz uczestniczyć w przeglądzie: gotowych zestawów w ofercie Soltec, baterii z oferty firmy Pylontech, aplikacji referencyjnych Soltec.
 • Poznasz studium przypadku dotyczące magazynów energii.

DLACZEGO WARTO?

Poznasz szeroki wachlarz możliwości, jakie daje zastosowanie magazynów energii w systemach prosumenckich. Otrzymasz informacje na temat istotnych różnic pomiędzy produktami różnych producentów. Poznasz warunki handlowe oraz gwarancyjne baterii akumulatorów. Pozwoli Ci to rozszerzyć ofertę i dotrzeć do nowego rodzaju klientów.

Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia.

FORMA SZKOLENIA:

 • Szkolenie odbywa się ONLINE, uczestnicy otrzymają link z dostępem do platformy szkoleniowej. 
 • Czas trwania: 3h
 • Start: godz. 10:00

CENA

Szkolenie bezpłatne dla aktywnych Klientów Soltec związanych z branżą PV

WARUNKI SZKOLENIA:

 • Od uczestników szkolenia oczekiwana jest minimum podstawowa znajomość zagadnień fotowoltaiki i/lub ukończenie szkolenia wstępnego organizowanego przez SolAcademy.
 • Szkolenie tylko dla zarejestrowanych użytkowników platformy www.soltec.pl.

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ SZKOLENIA SOLACADEMY?

DOŚWIADCZENIE

Jesteśmy obecni na rynku PV już od ponad 15 lat. Współpracujemy z wiodącymi producentami komponentów PV, których również zapraszamy do poprowadzenia naszych szkoleń.

PRAKTYCZNA WIEDZA

Przetestowaliśmy już wiele dostępnych na rynku rozwiązań. Lata pracy z różnymi markami pozwalają nam wybierać najlepsze technologie i przekładają się na umiejętność ocenienia produktu.

ZAUFANIE

Z naszych szkoleń skorzystały już setki firm. Wiele z nich prowadzi z sukcesem własną działalność na rynku fotowoltaiki.

PROFESJONALIZM

Nasi prowadzący to eksperci w obszarze prowadzonych przez siebie szkoleń. Chętnie dzielą się praktycznymi przykładami. Odpowiedzi na najtrudniejsze pytania nie stanowią dla nich problemu.