Izolator galwaniczny VDI-16 A Victron Energy

Izolator galwaniczny VDI-16 A

Czas realizacji zamówienia produktu wynosi do 10 dni roboczych. Ze względu na obecną sytuację rynkową czas realizacji może ulec wydłużeniu.

572.07netto

572,07 zł brutto

Ceny

Ilość produktów Cena Netto Cena Brutto
Od 1 szt. 572.07 zł 703.65 zł
Zapytaj o cenę
Izolator galwaniczny VDI-16 A Victron EnergyIzolator galwaniczny VDI-16 A Victron Energy572,07 zł

Twoje zapytanie zostało wysłane.

  •     *Wymagane pola

Ładowanie

Izolator galwaniczny zapobiega korozji elektrolitycznej. Blokuje prądy stałe o niskim napięciu docierające do łodzi przez przewód uziemiający z zasilania sieciowego. Prądy te mogą powodować korozję metalowych elementów znajdujących się pod powierzchnią wody, jak kadłub, śruba napędowa, wał, itd.

Izolator galwaniczny składa się z dwóch diod połączonych przeciwsobnie. Przy takim połączeniu diody umożliwiają przepływ prądu w obydwu kierunkach, lecz dopiero powyżej określonej wartości progowej napięcia. Napięcie, przy którym diody przewodzą prąd, wynosi około 1,4 V prądu stałego.

Izolator montuje się bezpośrednio za gniazdem podłączeniowym 230 V w łodzi. Napięcie przewodzenia z odłącznika galwanicznego jest wyższe od różnicy potencjałów pomiędzy metalami. W wyniku tego zjawiska napięcie to nie zezwoli na przewodzenie, a dzięki temu odłącznik galwaniczny zapobiegnie wszelkim prądom elektrolitycznym. Jednakże w przypadku błędnego (wyższego) napięcia w instalacji AC (prądu przemiennego), diody umożliwią przepływ prądu, a bezpiecznik prądu resztkowego przerwie obwód.

GDI000016000

Attributes

Typ
Izolatory akumulatorów
Prąd maksymalny [A]
16
Masa [kg]
1
Wymiary [mm]
200 x 120 x 60
Gwarancja na produkt
5 lat