Gotowe zestawy do magazynowania energii dostępne w Soltec

Wiele wskazuje na to, że najbliższy rok będzie przebiegał pod znakiem magazynów energii. W ofercie Soltec znajdują się zestawy do magazynowania energii, czyli gotowe rozwiązania, które można dostosowywać do potrzeb klientów. Każdy zestaw składa się z odpowiedniego inwertera oraz dedykowanej baterii wraz z zestawem niezbędnych akcesoriów. Dodatkowo na naszej platformie można zakupić pojedyncze komponenty do samodzielnego zaprojektowania oraz złożenia własnego zestawu.

Magazynowanie energii to temat nowy, jednak przyciągający coraz więcej uwagi. System w podstawowej wersji składa się z inwertera hybrydowego oraz baterii. Z uwagi na projekty rządowego dofinansowania oraz dynamiczny rozwój technologii ogniw litowych, magazynowanie energii staje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla producentów energii ze słońca lub wiatru.

Energia dostarczana do akumulatorów przechowywana jest w postaci chemicznej, a gdy następuje potrzeba, zostaje ona przekształcona i zwrócona ponownie w formie energii elektrycznej. Jest to sposób na zmaksymalizowanie autokonsumpcji wyprodukowanej przez siebie energii. Magazyny w zależności od producenta i modelu, mają też wiele innych funkcji oraz korzyści, które obniżają koszty zakupu poprzez wykorzystywanie systemu w różnoraki sposób.

Na naszej platformie można znaleźć zestawy do magazynowania energii, których zakup będzie znacznym ułatwieniem dla instalatorów. Gotowe rozwiązania mogą służyć zarówno do rozbudowania istniejącej już instalacji, jak i być elementem dopiero tworzonego systemu. W zależności od potrzeb klienta, można dopasowywać zestawy ze względu na indywidualne wymagania, takie jak na przykład: posiadanie funkcji UPS/EPS, możliwość rozbudowywania systemu w przyszłości, opcja ładowania samochodu elektrycznego lub hybrydowego, dostosowywanie do różnego rodzaju instalacji fotowoltaicznych i inne.

Zestawy dostępne na stronie Soltec to:

- zestawy z inwerterem SofarSolar HYD-ES i baterią AMASS
- zestawy z inwerterem SofarSolar ME3000SP i baterią AMASS GTX
- zestawy z inwerterem Kostal Plenticore i baterią BYD
- zestawy Pylontech i Victron

Soltec posiada bogatą ofertę poszczególnych elementów systemu, takich jak: akumulatory, inwertery, ładowarki, regulatory ładowania, konwertery, wszelkie elementy monitoringu oraz dodatkowe akcesoria. Dzięki szerokiemu wyborowi, instalator może dopasowywać do siebie poszczególne komponenty i samodzielnie utworzyć cały system magazynowania lub skorzystać z pomocy pracowników firmy.

Sprawdź naszą ofertę i znajdź rozwiązania dla swoich Klientów: https://soltec.pl/pl/60-magazyny-energii

Gotowe zestawy do magazynowania energii dostępne w Soltec